41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Rocznice
13 grudnia 2022 r. odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt więźniów politycznych w Hrubieszowskim Zakładzie Karnym.
Kwiaty w imieniu mieszkańców Hrubieszowa złożył Paweł Wojciechowski – Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa.
Zakład Karny w Hrubieszowie był jednym z 52 ośrodków odosobnienia przeznaczonych do izolacji osób skazanych na podstawie dekretu o wprowadzeniu stanu wojennego.
W Zakładzie Karnym w Hrubieszowie w różnym okresie osadzonych było około 150 "więźniów stanu".
Pośród nich byli tacy, którzy po przełomie roku 1989 pełnili ważne funkcje polityczne w państwie.
Stan wojenny był jednym z najbardziej dramatycznych, a zarazem kontrowersyjnych wydarzeń naszej historii.