300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Sokalskiej oraz Dożynki Miejskie

06.09.2024
Święta / uroczystości

Klasztor OO. Bernardynów w Hrubieszowie, Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz Kolegium Prezesów Ogródków Działkowych zapraszają na uroczystości 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Sokalskiej oraz Dożynki Miejskie 8.09.2024 r.

Program uroczystości.

• godz. 10:30 zbiórka uczestników na Rynku Miejskim.
  • godz. 10:45 Przemarsz uczestników do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie
  • godz. 11:00 Koncert Chóru Albertus z Lublina z udziałem o. Juliana Śmierciaka i o. Azariasza Hessa - godz. 12:00 - Msza święta pontyfikalna pod przewodnictwem księdza Abp. Mieczysława Mokrzyckiego - metropolity lwowskiego Kościoła rzym.-kat. z udziałem: księdza Bp. Mariana Rojka-Ordynario riusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej biskupów, Ministra Prowincji Niepokalanego Poczęcia CO. Bernardynów O. Egidiusza Włodarczyka, kapłanów diecezjalnych i zakonnych. godz. 13:30 Rozpoczęcie Dożynek Miejskich:
  • Koncert solistów Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, Pokaz Służb Mundurowych: Państwowej Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Strzelce, Wspólna agapa, gry i zabawy integracyjne dla dzieci, kącik działkowca i in Inne ciekawe atrakcje.

Patronaty:

• Patronat Marszałka Województwa Lubelskiego,
  • Patronat Honorowy Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Organizatorzy:

• Klasztor OO. Bernardynów w Hrubieszowie,
  • Burmistrz Miasta Hrubieszowa,
  • Kolegium Prezesów Ogródków Działkowych.

Współorganizatorzy:

• Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie,
  • Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
  • Hrubieszowski Dom Kultury,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Hrubieszowie,
  • Państwowa Straż Pożarna Komenda Powiatowa w Hrubieszowie,
  • Lasy Państwowe Nadleśnictwo Strzelce.