24. rocznica śmierci prof. Stefana du Chateau

Święta / uroczystości

2 czerwca 2023 roku przypada 24. rocznica śmierci prof. Stefana du Chateau.

W dniu rocznicy śmierci wspominamy szczególnie patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej – Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa, profesora Stefana du Chateau (1908-1999). Budynek, w którym mieści się Miejska Biblioteka oraz Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa jest również siedzibą Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko — Francuskiej założonej właśnie z inicjatywy profesora.

Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana du Chateau 17 lutego bieżącego roku oddane zostało do użytku mieszkańcom Miasta Hrubieszowa. Artykuł z otwarcia MBP-HCD.

Kwiaty pod tablicą pamiątkową złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta Hrubieszów, przedstawiciele Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko - Francuskiej  oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej – Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.