161. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Święta / uroczystości

To niezwykle ważne, aby pamiętać…

W tym roku obchodzimy 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. W Hrubieszowie są miejsca, które przypominają o tragicznych wydarzeniach Powstania. Przy ulicy Uchańskiej znajduje się symboliczna bezimienna mogiła z tego okresu w postaci kopca z ogrodzonym Krzyżem Łacińskim. Na pamiątkę 150. rocznicy tych wydarzeń oddział NSZZ Solidarność w Hrubieszowie zamontował tablicę przypominającą o historyczności tego miejsca. Natomiast na cmentarzu parafialnym w Hrubieszowie znajduje się mogiła Jana Pakulskiego - żołnierza powstania styczniowego, który zmarł w1934 r.

22 stycznia 2024 r., Paweł Wojciechowski – Zastępca Burmistrza Hrubieszowa w imieniu mieszkańców Hrubieszowa złożył kwiaty i zapalił znicze na mogiłach.

#HrubieszówPamięta