13 Kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13.04.2021

13 kwietnia, w dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca Ofiary Zbrodni Katyńskiej. Jak co roku przy Alei Dębów Katyńskich upamiętniających oficerów 2. Pułku Strzelców Konnych zamordowanym w Charkowie w 1940 r. przez NKWD, znajdujących się na terenie Jednostki Wojskowej 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego kwiaty złożyli: Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Naja, Dowódca 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego   płk Jakub Garbowski, ks. prałat ppłk Andrzej Puzon. Uroczystość była skromniejsza niż w latach ubiegłych, ze względu na obowiązujące restrykcje z powodu pandemii covid-19. Symboliczną wiązankę kwiatów złożono także przy tablicy upamiętniającej ppłk Józefa Skrobiszewskiwgo, hrubieszowskiego lekarza, zamordowanego w lesie Katyńskim. Cześć Ich Pamięci!

fot: UM Hrubieszów/d.d