100 lat Pani Anieli Lipińskiej

Pozostałe

28 marca Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska złożyła wizytę Pani Anieli Lipińskiej, która w tym dniu obchodziła swoje 100 urodziny. Pani Aniela świętowała w gronie rodziny, dzieci, wnuków i prawnuków oraz bliskich przyjaciół. Burmistrz na ręce Jubilatki złożyła życzenia i upominki, przekazała również list gratulacyjny od Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Nie zabrakło ciepłych słów, słodkości  i kwiatów.

Setna rocznica urodzin stała się także doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń z życia Jubilatki. Na prośbę gości Pani Aniela  śpiewała piosenki ze swojej młodości. Aniela Lipińska urodzona w Sulimowie 28 marca 1923 roku. Dzieciństwo spędziła w rodzinnych stronach. Podczas wojny  została wywieziona  do Niemiec  na roboty przymusowe. Po powrocie do Polski wraz z rodziną osiedliła się w Hrubieszowie. W 1950 roku wyszła za mąż za Kazimierza Lipińskiego. Ma 2 dzieci córkę Zofię i syna Jana. Doczekała się 4 wnuków i 10 prawnucząt. Pracowała na poczcie i w miejskim szpitalu, zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Wielką pasją Pani Anieli zawsze była praca w ogrodzie, a zwłaszcza przy kwiatach.