10 grudnia - Dzień Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
Związek Miast Polskich zaprasza miasta do celebrowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Zachęcamy do wykorzystania spotu wideo, który powstał z inicjatywy Związku oraz innych materiałów.
By podkreślić wagę podpisanej 10 grudnia 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, co roku, od 73 lat, obchodzimy tego dnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dotyka godności każdego człowieka. Przypomina nam, że bez względu na wszystko, nikt nigdy nie może nas godności pozbawić. Jest ona należna każdemu człowiekowi, bez względu na to, kim jest i jaki jest, bez względu na to, co zrobił, w jakiej jest sytuacji i jakie wyznaje poglądy.