Polish English French German Russian Spanish

Biuletyn Informacji Publicznej

10 edycja Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS.

29.11.2019
Urzędowe

Informujemy, że niebawem rozpoczyna się rekrutacja do dziesiątej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS.

Program oferuje szerokie wsparcie uczniom z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą uczyć się w najciekawszych liceach i technikach w kraju. Program promuje zaangażowanie społeczne,  dodaje odwagi, tworzy przestrzeń do rozwoju w szkole i poza szkołą. Rekrutacja będzie prowadzona od 15 lutego do 31 marca.

Stypendium oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, nauki w szkole, wyżywienia, czy letnich i zimowych wyjazdów. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji oraz wykwalifikowani koordynatorzy regionalni. Uczestnicy programu są traktowani poważnie i po partnersku, w trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają wakacje i ferie, realizują projekty społeczne oraz biorą udział w warsztatach.

Horyzonty to unikatowe, kilkuletnie doświadczenie, które pomaga młodym ludziom w osiągnięciu równowagi między nauką a rozwojem osobistym i w stawaniu się mądrymi, świadomymi dorosłymi. 

Więcej informacji na stronie internetowej, www.efc.edu.pl.