Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Święta / uroczystości

Corocznie, 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze demokratyczne wybory do rad gmin i miast, które były jednocześnie w pełni wolnymi wyborami po II wojnie światowej. Zapoczątkowały one proces formowania ustroju państwa poprzez decentralizację władzy i stopniowe przekazywanie jej obywatelom.

Przez te lata wiele się w Polsce zmieniło. Był to czas rozwoju, tworzenia nowoczesnej infrastruktury i rozwoju przedsiębiorczości, czas obywatelskiej aktywności i partycypacji społecznej.

Cieszę się, że razem tworzymy wspólnotę odpowiedzialnych mieszkańców nie wahających się podejmować wyzwań przekraczających lokalne horyzonty.

Składamy wyrazy uznania dla Państwa kompetencji, energii i determinacji w działaniu. Życzę niegasnącego zapału do realizacji zadań i satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji. Jednocześnie dziękuję za zaangażowanie, wspólną troskę i działania na rzecz Małej Ojczyzny. Wierzę, że Państwa praca przyczyni się do realizacji przedsięwzięć, których celem jest rozwój Miasta Hrubieszowa.

Inspirujmy się dziedzictwem oraz umacniajmy poczucie dumy z naszej wspólnoty. Niech siła naszych Mieszkańców będzie motorem napędowym do dalszych działań realizowanych przez nasz samorząd na rzecz lokalnej społeczności.

Z wyrazami uznania

Burmistrz Miasta Hrubieszowa