Światowe Dni Młodzieży 2016 – Dni w Diecezjach oficjalnie rozpoczęte

21.07.2016

21 lipca br. o godzinie 10.00 na hrubieszowskim deptaku oficjalnie rozpoczęto obchody Światowych Dni Młodzieży w Hrubieszowie.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej
dr hab. Mariusz Leszczyński w asyście duchownych z Hrubieszowa i okolic.

Miasto Hrubieszów reprezentował Burmistrz Tomasz Zając, który powitał młodzież z Ukrainy, Zastępca Burmistrza Marta Majewska, Sekretarz Paweł Wojciechowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Hrubieszowie Anna Świstowska i Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Agata Bartnik.

Mimo że Światowe Dni Młodzieży 2016 odbywają się w Krakowie, pielgrzymi z całego świata rozpoczynają obchody ŚDM w różnych częściach Polski, podczas tzw. Dni w Diecezjach. Rejon hrubieszowski ŚDM, w którego skład wchodzi m.in. miasto Hrubieszów, gości młodych pielgrzymów z Ukrainy. Podczas pobytu w okolicznych parafiach, młodzież będzie miała okazję poznać lepiej region i nawiązać nowe znajomości oraz przygotować się duchowo do pobytu w Krakowie.

Pielgrzymi z Ukrainy pozostaną w rejonie hrubieszowskim do 25 lipca. Następnie razem z hrubieszowską młodzieżą wyjadą do Krakowa.