Święto Narodowe Trzeciego Maja

Święta / uroczystości

plakat, treść jak w artykule

niepełnosprawność ikony

Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy oraz Parafia pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie zapraszają na Uroczyste Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

3 maja 2024 roku.

Program uroczystości:
9.00 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny (z udziałem pocztów sztandarowych)  -
Kościół pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie,
Po mszy:
10.00 - Plac przy pomniku Legionisty (przy kościele pw. Św. Mikołaja):

• uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt,
  • wystąpienie Burmistrza Miasta Hrubieszowa,
  • apel pamięci,
  • salwa honorowa,
  • złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikiem Legionisty.

Zbiórka sztandarów 8:50 przed kościołem pw. Św. Mikołaja.

„Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu.  Aby więc całość państw, wolność obywatelska i porządek społeczności w równej wadze na zawsze zostały, trzy władze rząd narodu polskiego składać powinny i z woli prawa niniejszego na zawsze składać będą to jest:
władza prawodawcza w stanach zgromadzonych, władza najwyższa wykonawcza w królu i Straży i władza sądownicza w jurysdykcyjach na ten koniec ustanowionych lub ustanowić się mających."