Święto Narodowe Trzeciego Maja

Święta / uroczystości

W dniu 3 maja 2023 r., na placu przy kościele pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie, odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Mikołaja. Po Mszy na placu przy Pomniku Legionisty po odśpiewaniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi państwowej na maszt, głos zabrała Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa przypominając historię uchwalenia konstytucji.

Następnie pani Burmistrz wraz z dowódcą 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego płk Krzysztofem Sarnowskim wręczyli wyróżnienia i awanse dla żołnierzy pułku, po czym Dowódca wygłosił przemówienie okolicznościowe.

Apel pamięci odczytał: ppor. Szymon Bukowiec, po czym rozbrzmiała salwa honorowa.

Na zakończenie przed Pomnikiem Legionisty delegacje władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, szkół oraz organizacji społecznych złożyły wieńce i kwiaty.