Święto 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego

20.06.2017

W dniu 17 czerwca 2017 r. na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się obchody Święta 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

Uroczystości rozpoczęły się o 12.00 od Mszy Świętej w intencji żołnierzy i pracowników 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O 13.00 pododdziały pułku przemaszerowały ulicami miasta na teren HOSiRu, gdzie odbył się uroczysty apel. Następnie odczytano decyzje oraz rozkazy okolicznościowe, dokonano wręczenia medali, odznaczeń i odznak pamiątkowych. Po apelu nastąpiła defilada pododdziałów pułku.

Od 14.00 do 16.00 odbywały się prezentacje spadochronowo – desantowe, pokazy dynamicznego działania zwiadowców 2 pr. i pokaz walki wręcz.

Oprawę muzyczną uroczystości stanowiła orkiestra wojskowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

Dla publiczności przygotowano pokaz statyczny sprzętu wojskowego i stoiska promocyjne 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Wioskę Gotów oraz szereg atrakcji dla dzieci.

Wszyscy mogli skorzystać z żołnierskiego poczęstunku.

W części artystycznej zaprezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, The Underground i zespół Shantel.

Festyn zakończył pokaz grupy Iluzja i dyskoteka plenerowa.

Organizatorami wydarzenia byli: 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Hrubieszowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski.

fot: 2 pr