
6 grudnia 2025 roku o godzinie 11.00 na plaży miejskiej przy ul. Ciesielczuka w Hrubieszowie odbędą się Mikołajki zorganizowane przez Koło PZW nr 43 HSM Hrubieszów pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej.
Wydarzenie przygotowano z myślą o dzieciach, młodzieży, rodzinach oraz wszystkich miłośnikach wędkarstwa - zarówno zrzeszonych, jak i niezrzeszonych.
W programie zaplanowano pokazy, warsztaty oraz aktywności towarzyszące, które pozwolą uczestnikom poznać tajniki wędkarstwa oraz sprzęt wykorzystywany przez pasjonatów tej dyscypliny. Na miejscu będzie można zobaczyć wystawę sprzętu wędkarskiego oraz outdoorowego, połączoną z pokazem przygotowanym przez Wolf Shop. Zainteresowani obejrzą także prezentację łodzi, samochodów i sprzętu off-road wykorzystywanego przez wędkarzy. Dla młodszych i starszych uczestników przewidziano zawody rzutowe wędką spinningową do celu oraz warsztaty technik wędkarskich.
Organizatorzy zadbali również o atmosferę sprzyjającą rodzinnej integracji. Podczas wydarzenia odbędzie się ognisko, przy którym będzie można upiec ziemniaki i kiełbaski. Zaplanowano także nagrody i upominki dla uczestników poszczególnych aktywności.
Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich mieszkańców oraz osoby chcące spędzić radosny, mikołajkowy dzień na świeżym powietrzu. Mile widziany będzie akcent mikołajkowy w ubiorze.
Partnerami wydarzenia są Wolf Shop, Miasto Hrubieszów oraz Bus Kazan. Organizatorem jest Koło PZW nr 43 HSM Hrubieszów.