Dostępność architektoniczna
Budynek Urzędu Miasta Hrubieszów przy ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” 1.
Do budynku prowadzą 2 wejścia: od ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” oraz od ul. 3 Maja. Do obu wejść prowadzą schody. W budynku jest dostępna winda dla osób niepełnosprawnych.
Sekretariat znajduje się na I piętrze.
Korytarze w budynku nie posiadają barier architektonicznych.
Na wewnętrznym parkingu przy budynku wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych wraz z wjazdem/zjazdem do windy dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku są 2 pętle indukcyjne.
W budynku znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych z systemem wezwania asysty.
W budynku schody posiadają nakładki kątowe wraz z polami uwagi dla oznakowania krawędzi pierwszego i ostatniego stopnia w każdym biegu.
W budynku jest koc ewakuacyjny.
W budynku znajdują pomieszczenia oznaczone w alfabecie brajla z wypukłym piktogramem dla osób niewidomych i słabowidzących.
W sekretariacie urzędu znajduje się do dyspozycji lupa elektroniczna dla osób słabowidzących.
Budynek Urzędu Miasta Hrubieszów przy ul. 3 Maja 15.
Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. 3 Maja oraz od parkingu. Do wejścia przy ul. 3 Maja prowadzą schody. Do wejścia od parkingu prowadzi podjazd.
Korytarz nie posiada barier architektonicznych.
W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych
Deklaracja dostępności strony internetowej miasto.hrubieszow.pl
Urząd Miasta Hrubieszów zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej miasto.hrubieszow.pl
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.