Zawody wędkarskie na Dzień Dziecka

Patronat Burmistrza

2 czerwca nad rzeką Huczwą, przy ulicy Ciesielczuka, odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci, zorganizowane przez Koło PZW nr 43 HSM Hrubieszów. W wydarzeniu mogły wziąć udział zarówno dzieci zrzeszone, jak i niezrzeszone w Polskim Związku Wędkarskim. Tegoroczne zawody przyciągnęły liczne rodziny i młodych miłośników wędkowania, oferując bogaty program pełen atrakcji. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

• dzieci do 9 lat, które rywalizowały o medale, nagrody rzeczowe oraz specjalną niespodziankę za największą złowioną rybę,
  • młodzież w wieku 10 - 15 lat, walczyła o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Dodatkowo, w tej kategorii przewidziano nagrodę za największą rybę zawodów, ufundowaną przez Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rywalizacja była zacięta, a każda złowiona ryba wywoływała ogromne emocje wśród dzieci. Oprócz sportowych zmagań organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji: integrujące gry i zabawy, pokazy i prelekcja policjantów z Komendy Powiatowej w Hrubieszowie, spotkanie z Sierżantem Lwem i wspólne zdjęcia i pływanie łodzią motorową z Hrubciem. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia sponsorów: Gniecki Hotel & Restaurant, Robert Maciejczyk – podłogi i schody drewniane, sklep myśliwsko-wędkarski Hrubieszów ul. Ludna. Patronat Honorowy nad zawodami objęła Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa, a medialny Radio RTM Staszic Hrubieszów. Już po raz kolejny zawody wędkarskie organizowane z okazji Dnia Dziecka okazały się wielkim sukcesem, łącząc sport, edukację i zabawę. Wydarzenie było również doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności i promowania aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny.