Zaproszenie dla ngo na spotkanie konsultacyjne

21.04.2019

Szanowni Państwo, Przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Gmina Miejska Hrubieszów rozpoczyna prace nad przygotowaniem wniosku (Zarysu Projektu) w ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Jesteśmy gminą posiadającą status miasta, znajdującego się na liście 122 miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-gospodarczej i mamy możliwość ubiegania się o dofinansowanie projektu w wysokości od 3 do 10 mln euro, przy poziomie dofinansowania do 100% kosztów kwalifikowalnych.

Istotnym elementem warunkującym pozytywną ocenę projektu jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnozy problemów i potencjałów miasta, przy włączeniu społeczności lokalnej, NGO w konsultacjach nad procesem prac projektowych i planowania działań.

Zapraszamy do uczestnictwa w Kawiarence Obywatelskiej NGO z udziałem organizacji pozarządowych i Radą Pożytku Publicznego z terenu miasta Hrubieszowa. Spotkanie będzie  moderowane przez moderatora i zespół badawczy.

Podczas spotkania w sposób partycypacyjny zostaną wypracowane rekomendacje dotyczących systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i zmniejszania ubóstwa, strategicznego, zintegrowanego i kompleksowego zarządzania miastem, mające na celu poprawę sytuacji mieszkańców w szeroko pojętych obszarach problemowych, m.in. w zakresie: ochrony środowiska, efektywnej i czystej energii, małych i średnich przedsiębiorstw, biznesu, edukacji, warunków mieszkaniowych, zatrudnienia, zdrowia, systemów zarządzania transportem.

Kawiarenka  Obywatelska  NGO jest częścią badań społecznych realizowanych przez Urzędu Miasta Hrubieszowa i służy do tworzenia trwałych mechanizmów partycypacji społecznej oraz angażowania NGO w zarządzanie miastem oraz wzmocnieniu dialogu społecznego przy jednoczesnym zaangażowaniu obywateli w proces współtworzenia i współdecydowania o mieście.

Kawiarenka Obywatelskiej NGO odbędzie się w dniu 07.05.2019 r., o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Hrubieszów przy ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 1, 22-500 Hrubieszów.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udział w „kawiarence”, które potrwa od 2 do 3 godzin. Państwa opinie są dla nas bardzo ważne i dlatego prosimy o  przybycie i podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i ocenami dotyczącymi sytuacji społeczno-gospodarczej w mieście.