XVIII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

25.10.2017

W sobotę 21 października w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się szóste i ostatnie eliminacje międzypowiatowe XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Na scenie zaprezentowało się 11 zespołów wokalnych, 8 kabaretów, 10 recytatorów i 2 solistki.

Komisja w składzie:
Iwona Sawulska – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie
Anna Kistelska – polonistka, główny instruktor ds. literatury i recytacji (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)
Kornelia Niedbał – muzyk, młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)
po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji artystycznych z powiatu hrubieszowskiego i tomaszowskiego postanowiła zakwalifikować do finału w Dęblinie, który odbędzie się 18 listopada 2017 następujących wykonawców:
Klub Złotego Wieku, Hrubieszowski Dom Kultury
Maria Adamczyk, Dom Kultury "Okrąglak" w Zamościu
Danuta Buryła, GOK Wołajowice
Anna Wanda Góra, GOK Werbkowice
Wiesław Smolej, GOK Horodło

oraz wyróżnić bez nominacji:

Annę i Czesława Pisarczyk z Klubu Seniora Relaks w Majdanie Wielkim
Kabaret „Ona i On”, GOK w Horodle
Danutę Ślązak, GOK w Mirczu
Annę Raczkiewicz, GOK w Tomaszowie Lubelskim z/s w Podhorcach

Dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w przeglądzie oraz wspaniałej hrubieszowskiej publiczności. Wszyscy z wielkim entuzjazmem oglądali występy artystyczne i delektowali się tortem ufundowanym przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Gorące podziękowania ślemy dla zespołu TO I OWO NA LUDOWO z Gródka za dużą dawkę energii i humoru podczas koncertu.

Źródło i fot: HDK