Wizyta studyjna Burmistrza Miasta w Norwegii

Urzędowe

Hrubieszów jest w ostatnim etapie projektu Rozwój Lokalny ze środków norweskich, gdzie walczy o bagatela  40 milionów złotych, 100% dofinansowania bez wkładu własnego!

W związku z tym Burmistrz Miasta Hrubieszowa Pani Marta Majewska wraz z innymi samorządowcami z Polski uczestniczy w trzydniowej wizycie studyjnej w Norwegii.

Pierwszego dnia Pani Burmistrz odwiedziła Ambasadę RP w Norwegii i spotkała się z Ambasador Nadzwyczajną i Pełnomocną RP w Królestwie Norwegii Panią Iwoną Woicką-Żuławską.

W ramach tej wizyty studyjnej będą prowadzone rozmowy z przedstawicielami norweskich miast oraz norweskimi ekspertami w celu realizacji naszego projektu finalnego.

Drugi dzień rozpoczęty został od powitania przez  Burmistrza Oslo  Fredrikstad - Jon - Ivar Nygard.

Od porannych godzin poprzez rozmowy z przedstawicielami gmin norweskich i specjalistami z różnych dziedzin poznawane są rozwiązania jakie stosuje się w systemie norweskim dotyczące m.in:

- planów rozwoju miasta i zagospodarowania terenu

- zasad etycznych,

- służby zdrowia,

- kontroli, zarządzania i audytu w gminach.

Na takim też założeniu będzie opierał się nasz hrubieszowski projekt.