Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP Hrubieszów

Urzędowe

W dniu 28 lutego 2020 r. w świetlicy remizy OSP Hrubieszów przy ul. Partyzantów odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP Hrubieszów. Zgodnie z porządkiem obrad przedstawione zostały: sprawozdanie z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej za  2019 r.,  oraz plan działalności i plan finansowy na 2020 r. Ponadto  wręczono medale za Zasługi dla Pożarnictwa. Z rąk Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych dh Józefa Kuropatwy w asyście Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie złotymi odznaczeniami uhonorowani zostali: dh Tadeusz Garaj oraz dh Grzegorz Wojtiuk, zaś brązowym dh Mariusz Warecki. Odznaczenia „Wzorowy Strażak" otrzymali druhowie: Marek Maciejczyk, Zenon Traczuk oraz Maja Pukaluk. Podziękowanie za wzorową współpracę Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej z Ochotniczą Strażą Pożarną odebrał Zastępca Burmistrza Miasta Pan Paweł Wojciechowski. OSP uhonorowało również przewodniczącą hrubieszowskiego osiedla „Zielone" Panią Henrykę Letnianczyn za długoletnią współpracę na rzecz mieszkańców.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt zajęcia przez OSP Hrubieszów wysokich lokat w statystykach udziałów w akcjach ratowniczych na terenie województwa i powiatu. W związku z powyższym  Zastępca Burmistrza Pan Paweł Wojciechowski  wręczył Prezesowi  podziękowania  za włożony trud i ofiarną służbę całej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, oraz najaktywniejszym członkom tej formacji tj.: Grzegorzowi Wojtiukowi, Jarosławowi Wojtiukowi, Markowi Maciejczykowi i Pawłowi Małeckiemu. Podziękowania otrzymał również druh Daniel Zubko, który wykazał się szczególnym  zaangażowaniem w służbę, spotykając na swojej drodze sytuacje, w których należało podjąć czynności ratownicze.

fot. Urząd Miasta Hrubieszów