VIII sesja Rady Miejskiej w Hrubieszowie

23.04.2015

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art.20 ust.3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym / tj. Dz. U. z 2013 r, poz.594 ze zm./ zwołuję na dzień 30 kwietnia 2015 roku /czwartek / - na godz. 10.00 VIII sesję Rady Miejskiej w Hrubieszowie.

Obrady odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Hrubieszów.

Proponowany porządek obrad :

1. Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z VII sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 27 marca 2015 roku.
  4. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych
  6. w okresie między sesyjnym.
  7. Sprawozdanie Burmistrza Miasta o pracach w okresie między sesyjnym.
  8. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  9. Zapoznanie z treścią protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej w Hrubieszowie w Straży Miejskiej.
  10. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za rok 2014.
  11. Informacja Burmistrza Miasta o stanie zaawansowania ( przygotowań do realizacji) zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie miasta na rok 2015.
  12. Informacja z działalności Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie za 2014 rok.
  13. Rozpatrzenie i zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia preliminarza wydatków do miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na 2015 rok i miejskiego programu przeciwdziałania narkomanii na 2015 rok.
  14. Rozpatrzenie i zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Miejskiej Hrubieszów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015.
  15. 14. Rozpatrzenie i zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie wyrażenia zgody na zaadaptowanie powierzchni z części budynku nieruchomości wspólnej i jej sprzedaż na rzecz Inwestora w budynku położonym przy ul.Partyzantów13aw Hrubieszowie, stanowiącym w części własność Gminy Miejskiej Hrubieszów.
  16. Rozpatrzenie i zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa wkładu niepieniężnego(aportu) do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Hrubieszowie, stanowiącego nieruchomość gruntową zabudowaną.
  17. Rozpatrzenie i zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Hrubieszowa na lata 2015 – 2020.
  18. Rozpatrzenie i zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie przyjęcia Programu Wspierania Rodziny Miasta Hrubieszowa na lata2015 – 2017.
  19. Rozpatrzenie i zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie przyjęcia Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Miasta Hrubieszowa na lata 2015 – 2017.
  20. Wolne wnioski.
  21. Zakończenie sesji.