Polish English French German Russian Spanish

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

VI edycja projektu ZIELONA ŁAWECZKA

19.02.2020
Pozostałe

Fundacja Banku Ochrony Środowiska, zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w VI edycji projektu ZIELONA ŁAWECZKA. Dzięki tej inicjatywie mogą powstać nowe, osiedlowe ogródki.

Projekt ten od 6 lat pomaga mieszkańcom osiedli w tworzeniu nowych miejsc do odpoczynku. Z roku na rok zdajemy sobie sprawę jak ważnym elementem miasta jest roślinność. Poza możliwością miłego spędzania czasu na ławce pod koroną drzew w upalny dzień, zieleń miejska ma inne bardzo ważne zadanie. W dobie nasilających  się zmian klimatu, z jakimi mamy do czynienia, a także przy  nienajlepszym stanie powietrza, rośliny w miastach odgrywają ważną rolę. Zmniejszają ilość zanieczyszczeń, zapobiegają znacznemu wzrostowi temperatury i osłabiają siłę wiatru.

W przedsięwzięciu mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy. Do udziału zgłaszać mogą się co najmniej 5-osobowe zespoły sąsiedzkie. Ich zadaniem ma być przygotowanie projektu aranżacji wybranego terenu, konsultacja z mieszkańcami swojego osiedla a następnie złożenie wniosku z własnymi pomysłami.

Najwyżej oceniany projekt przez sędziów otrzyma od Fundacji Banku Ochrony Środowiska nagrodę o wysokości 1600 zł oraz ławkę parkową.

Projekt jest objęty Honorowym Patronatem Ministra Klimatu.

Zachęcamy do wzięcia udziału !!

Termin  składania projektów mija 17 maja 2020 r.

Więcej informacji na stronie:

https://zielonalaweczka.pl/index.php?m=ok- pliki do pobrania dostępne są w zakładce O KONKURSIE.

fot.zielonalaweczka.pl