Uroczystości 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

06.05.2015

Podobnie jak w wielu miastach Polski, także w Hrubieszowie, odbyły się uroczystości upamiętniające 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wielkiego wspaniałego dzieła odnowy Polski.

W obchodach udział wzięła kompania honorowa 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie, poczty sztandarowe szkół, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, organizacji społecznych i politycznych oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta. Uroczystość uświetniła obecność sekcji konnej w historycznych mundurach Szwadronu Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych.

Po apelu pamięci i salwie honorowej delegacje władz samorządowych miasta, powiatu i gminy Hrubieszów, służb mundurowych, harcerzy, kombatantów, organizacji społecznych, a także dzieci i młodzieży z hrubieszowskich szkół złożyli na Pomniku „Legionisty z 1920 r.” biało-czerwone wiązanki i wieńce.

Po programie na placu, Ksiądz Proboszcz Wiesław Oleszek odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.