Sukces absolwenta sekcji modelarskiej UKS"JEDYNKA"

Sport / rekreacja

Jakub Wezgraj 16-letni, absolwent sekcji modelarskiej UKS „Jedynka”, obecnie uczeń hrubieszowskiego liceum, został oficjalnie powołany do Kadry Narodowej Modelarstwa Lotniczego. W sierpniu br. będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających w Devie (Rumunia) w kategorii wiekowej Junior w klasie modeli F1A (szybowce).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

Uczniowski Klub Sportowy „JEDYNKA” działa przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa, funkcjonuje od maja 2015 r.  . Działalność klubu polega m.in. na tworzeniu oferty zajęć pozalekcyjnych, skierowanych nie tylko do uczniów szkoły macierzystej ale również do dzieci i młodzieży z terenu całego miasta. Zajęcia są prowadzone na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz w innych obiektach sportowych Gminy Miejskiej Hrubieszów. Działalność szkoleniowa realizowana jest w ramach sekcji modelarstwa lotniczego i sekcji koszykówki.
Kolejną formą działalności klubu jest organizacja imprez sportowych, do których należą odbywające się od 13 lat Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Zawody te zaliczane są do Pucharu Polski.
Należy zaznaczyć, że od wielu lat działalność UKS „JEDYNKA” wspierana jest przez Miasto Hrubieszów, poprzez dotacje udzielane na podstawie umów o realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

fot.UKS"Jedynka"