Polish English French German Russian Spanish

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Potrzebne osoby do pracy przy pakowaniu i rozwożeniu leków

23.03.2020

Polska Grupa Farmaceutyczna zwróciła się o pomoc w rozpropagowaniu apelu o poszukiwaniu rąk do pracy przy pakowaniu i rozwożeniu leków. To także forma pomocy dla tych, którzy tracą pracę w innych branżach. Pracę można podjąć w całym kraju.

Swój apel zarząd Polskiej Grupy Farmaceutycznej skierował  za pośrednictwem Związku Miast Polskich m.in. do Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej.

Firma szuka rąk do pracy w całej Polsce. "W obliczu panującej sytuacji potrzebujemy każdych rąk do pracy na terenie całej Polski! Do głównych zadań osób, które zgłoszą się, żeby nas wesprzeć, będzie należało pakowanie leków, które jak najszybciej zostaną przetransportowane do miejsc, w których są potrzebne. Dzięki dodatkowej pomocy placówki medyczne będą w stanie nieprzerwanie funkcjonować, a nasi ochotnicy będą bohaterami dla milionów Polaków."

Celem akcji jest także znalezienie rozwiązania dla tych, którzy właśnie stracili pracę w innych branżach. PGF jest jednym z największych dystrybutorów w branży farmaceutycznej. Ponad 20 proc. dostaw leków w kraju dociera do aptek i szpitali z ich magazynów. Każdego dnia firma przygotowuje 14 tysięcy dostaw do aptek i przewozi 25 tysięcy rodzajów leków. Jednocześnie PGF zapewnia, że dokłada starań, by firma była bezpiecznym miejscem pracy.

Panujący kryzys może doprowadzić do braku leków w szpitalach i aptekach, jednak działając razem możemy zmienić ten scenariusz! Mamy nadzieję, że zgłosi się wiele osób, które będą gotowe do udzielenia pomocy w dostarczaniu leków na czas.

PGF w apelu, skierowanym m.in. do Burmistrza Miasta, prosi o jego rozpowszechnienie - co niniejszym czynimy.

Wszyscy aplikujący o pracę powinni zapoznać się ze szczegółami oferty na stronie www.potrzebujemyciebie.pl.

 

Załączniki:
Plakat
List PGF z prośbą o wsparcie

Do pobrania: