Obrady XIX Sesji Rady Miejskiej

Urzędowe

Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej odbyło się oficjalne pożegnanie dotyczasowej Dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury Pani Emilii Feliksiak oraz powitanie nowej Dyrektor Pani Grażyny Temporowicz.

Nowa Dyrektor zastąpiła na tym stanowisku Panią Emilię Feliksiak, która kierowała HDK od 2006 r., a z końcem stycznia 2020 r. przeszła na emeryturę.

Pani Emilia Feliksiak usłyszała dużo ciepłych słów. Za „cierpliwość i profesjonalizm” dziękował jej nie tylko Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa Paweł Wojciechowski i Radni Rady Miejskiej, ale również pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i pomocniczych.

Pani Grażyna Temporowicz jest absolwentką Akademii Rolniczej w Lublinie. Ukończyła 2 letni Kurs Tańca II stopnia w Lublinie ze specjalizacją taniec ludowy oraz Państwową Szkołę Muzyczną w Przemyślu. W trakcie studiów tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca Akademii Rolniczej w Lublinie. Po ukończeniu studiów założyła Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Od początku swojej kariery zawodowej (od 33 lat) związana jest z Hrubieszowskim Domem Kultury. Jest choreografem, instruktorem tańca, animatorem kultury, trenerem i pedagogiem.

W swojej wieloletniej pracy kulturalnej dała się poznać jako osoba kreatywna, doskonały fachowiec, świetna organizatorka oraz wybitny animator krzewiący kulturę ludową w środowisku lokalnym. Wszystkie podejmowane przez nią działania mają znaczący wpływ na edukację dzieci i młodzieży.

Podczas sesji wręczone zostały również nagrody i podziękowania sportowe: dla Julii Janiak za zajęcie VI miejsca w kategorii +81 kg na Mistrzostwach Europy Juniorek oraz Trenera Leszka Tarnawskiego za pracę i poświęcenie włożone w przygotowanie zawodniczki do Mistrzostw Europy. Gratulacje i podziękowania otrzymali również hrubieszowscy modelarze: Piotr Wielosz - Hałasa za zdobycie tytułu drużynowego Mistrza Świata w klasyfikacji generalnej na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających F1ABC w USA oraz Dominik Skwarek za reprezentowanie Polski w klasie modeli szybowców F1A na Mistrzostwach Europy w Macedonii.

fot. Urząd Miasta Hrubieszów