Obchody Miejskiego i Szkolnego Dnia Edukacji Narodowej

14.10.2016

W dniu 13 października 2016 r. w Zespole Szkół Miejskich Nr 2 odbyły się połączone obchody miejskiego i szkolnego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość otworzył Pan Dyrektor Andrzej Jurczyński, który powitał przybyłych gości – Burmistrza Miasta, przedstawiciela Lubelskiego Kuratora Oświaty, Proboszcza Parafii MBNP, Przewodniczącą Rady Miejskiej, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury Prawa i Administracji Rady Miejskiej, Prezesa oddziału powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Przewodniczącego oddziału terenowego Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, emerytowanych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów i pracowników oświaty miejskich zespołów szkół i przedszkoli oraz Radę Rodziców.

Humorystyczną ale zarazem z głębszym przesłaniem część artystyczną, która uświetniła dzisiejsze uroczystości zaprezentowały dzieci i młodzież Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 przygotowane przez Panie: Beatę Lichoń- Fabrowską, Annę Witolską i Beatę Krawczuk.

Następnie Burmistrz Miasta Tomasz Zając w wystąpieniu okolicznościowym podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za ich codzienny trud, życząc jednocześnie, aby wykonywanie tego odpowiedzialnego zawodu było źródłem dumy i radości, a ich wiedza i pasja spotykała się z uznaniem i szacunkiem uczniów.

Za wyróżniającą się pracę i sukcesy dydaktyczne Burmistrz Miasta wręczył 15 nagród finansowych. Zarządzeniem Nr 310/2016 z dnia 7 października 2016 r. nagrody otrzymali:

1. Pani Edyta Miller - Wiatrowska - Zespół Szkół Miejskich Nr 1

2. Pani Marta Lackowska - Zespół Szkół Miejskich Nr 1

3. Pani Małgorzata Greszeta - Zespół Szkół Miejskich Nr 1

4. Pani Małgorzata Szumiata - Zespół Szkół Miejskich Nr 1

5. Pani Elżbieta Pochylczuk - Zespół Szkół Miejskich Nr 1

6. Pan Andrzej Jurczyński - Zespół Szkół Miejskich Nr 2

7. Pani Patrycja Djabin - Zespół Szkół Miejskich Nr 2

8. Pani Danuta Pirogowicz - Zespół Szkół Miejskich Nr 2

9. Pani Marzena Kańkowska - Zespół Szkół Miejskich Nr 2

10. Pani Marta Słupna - Zespół Szkół Miejskich Nr 3

11. Pani Małgorzata Jasina - Zespół Szkół Miejskich Nr 3

12. Pani Alicja Dziedzic - Zespół Szkół Miejskich Nr 3

13. Pan Tomasz Szlonzak - Zespół Szkół Miejskich Nr 3

14. Pani Krystyna Zosik – Miejskie Przedszkole Nr 2

15. Pani Dorota Kuśmierek - Miejskie Przedszkole Nr 5

Słowa podziękowania Burmistrz Miasta skierował także do Pani Teresy Migas, byłego dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 1 i Pani Marii Jastrzębskiej byłego dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 3. Obie Panie przepracowały w zawodzie prawie 40 lat i przed nowym rokiem szkolnym odeszły na zasłużone emerytury.

Burmistrz pogratulował ponadto Pani Iwonie Rubacha, nauczycielowi Zespołu Szkół Miejskich Nr 3, która została w tym roku wyróżniona Nagrodą Kuratora Oświaty.

W trakcie wspólnych uroczystości nagrody Dyrektora Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 otrzymało jedenastu nauczycieli: Artur Dąbrowski, Anna Olejarz, Ewa Flis, Ewelina Winiarska, Lena Kasprzyk, Marzanna Bielecka, Marcin Mróz, Robert Jóźwiak, Renata Rząd, Alicja Bas, Anna Budzyńska, a także 14 pracowników administracji i obsługi: Mariusz Obszyński, Anna Naja, Zofia Cisielczuk, Katarzyna Dubienko, Monika Gieleta, Witold Borsukiewicz, Barbara Bojarczuk, Elżbieta Barnik, Barbara Matuszyńska, Ryszard Repeć, Joanna Urbańska, Danuta Łoza, Mirosław Krochmal, Anna Kuźmińska.

Po zakończeniu część oficjalnej gospodarz szkoły zaprosił wszystkich gości na słodki poczęstunek.