Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Rocznice
1 września 2021 r. o godz. 11:00 na cmentarzu wojennym w Hrubieszowie obyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu II wojny światowej.
W uroczystościach wzięli udział:  przedstawiciele władz miasta w osobach Burmistrza Miasta Marty Majewskiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Naji w asyście Straży Miejskiej, władze samorządowe powiatu i gminy, służby mundurowe, organizacje kombatanckie, przedstawiciele duchowieństwa oraz młodzież i dzieci ze szkół miejskich.
Burmistrz Miasta wygłosiła przemówienie, odczytano apel poległych zwieńczony salwą honorową.
Uroczysta Msza Święta w intencji poległych w czasie II wojny światowej odprawiona została w kościele pw. Ducha Świętego.

Fot: UM Hrubieszów /D.Duda