Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01.03.2020
Święta / uroczystości

1 marca 2020 r. na Deptaku Miejskim w Hrubieszowie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Miasto Hrubieszów.

Uroczystości z udziałem asysty honorowej 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” oraz pocztów sztandarowych rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa Paweł Wojciechowski. List Ministra Obrony Narodowej oraz apel pamięci odczytał por. Paweł Wojtaszek, a modlitwę w intencji żołnierzy wyklętych poprowadził Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej o. Wiktoryn Krysa.

Kwiaty i wieńce pod pomnikiem Żołnierza Podziemnego Państwa Polskiego Ziemi Hrubieszowskiej 1939 – 1945 złożyli: Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa Paweł Wojciechowski w asyście Straży Miejskiej, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Naja wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Danilczukiem oraz delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, harcerzy, związków kombatanckich, organizacji społecznych, instytucji państwowych oraz dzieci i młodzież ze szkół miejskich i powiatowych.

Cześć i Chwała Bohaterom !

fot. Urząd Miasta Hrubieszów