Kolejny sprzęt komputerowy dla miejskich szkół

Edukacja

W związku z realizacją projektu grantowego pn. „ZDALNA SZKOŁA+”, który został ogłoszony
w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic
w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” – Miasto Hrubieszów otrzymało dofinansowanie w kwocie 74 962,50 zł.

Za pozyskaną kwotę zakupiono łącznie 30 laptopów (komputery marki DELL oraz ASUS).  Zakupiony sprzęt umożliwi prowadzenie tzw. „nauki zdalnej” i będzie wypożyczany nauczycielom oraz uczniom (ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb uczniów z rodzin wielodzietnych 3+). Po zakończeniu realizacji zajęć szkolnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zakupiony sprzęt komputerowy będzie wykorzystywany przez szkoły w ramach bieżącej pracy dydaktycznej.

Należy zaznaczyć, iż jest to już kolejne dofinansowanie pozyskane przez miasto na ten cel. W ramach programów „ZDALNA SZKOŁA” oraz „ZDALNA SZKOŁA+” Gmina Miejska Hrubieszów otrzymała
łącznie 144 962,50 zł, co pozwoliło na pokrycie 100% kosztów zakupu 58 laptopów, które zostały nieodpłatnie przekazane szkołom miejskim.