Dotacje na założenie działalności gospodarczej

Urzędowe

Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej Modrzew w partnerstwie z Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczestników, którzy zamierzają utworzyć i prowadzić działalność gospodarczą.

Przygotowanych zostanie 76 osób do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
Następnie 69 osobom zostanie udzielona bezzwrotna dotacja na utworzenie działalności gospodarczej oraz finansowe wsparcie pomostowe.
Nabór realizowany jest w ramach projektu „Lubelskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

JAKIE WSPARCIE MOŻNA UZYSKAĆ?

A. Wsparcie szkoleniowo-doradcze:
- doradztwo indywidualne w pisaniu biznes planów – 8 godzin na każdą osobę.

B. Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
- bezzwrotne wsparcie finansowe na zakup towarów i usług potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości do 27 000 zł
O dotację uczestnik może ubiegać się poprzez złożenie biznesplanu oraz po zapewnieniu środków własnych na założenie działalności gospodarczej w wysokości co najmniej 2% wartości przyznanej dotacji.

C. Wsparcie pomostowe
- finansowe - wypłacane miesięcznie przez okres od 6 do 12 miesięcy w wysokości do 2 000 zł  (razem 24 000 zł wsparcia pomostowego)

- w formie indywidualnych usług doradczych o charakterze specjalistycznym udzielanych w okresie pierwszych 12 miesięcy prowadzenia działalności.

Kto może złożyć Formularz rekrutacyjny?

Zapraszamy osoby fizyczne w wieku 30 lat i więcej pozostające bez pracy, zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, w tym:

a) Osoby pozostające bez zatrudnienia znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy:
    Kobiety:
    Osoby starsze po 50 roku życia;
    Osoby z niepełnosprawnościami;
    Osoby długotrwale bezrobotne;
    Osoby o niskich kwalifikacjach.

b) Osoby pracujące znajdujące się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.

Warunek konieczny!

Do uczestnictwa w projekcie zostaną zakwalifikowane tylko i wyłącznie osoby zamieszkujące na terenie powiatów:

a)  lubelskiego – gminy: Bełżyce, Bychawa, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wólka,
b)  świdnickiego – gminy: Świdnik, Mełgiew, Piaski, Rybczewice,
c)  biłgorajskiego – gmina Józefów,
d)  hrubieszowskiego – gmina Hrubieszów,
e)  tomaszowskiego – gmina Tomaszów Lubelski.
f)   Lublin – Miasto Lublin

Więcej szczegółów:

Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”:
Kamila Tokarz tel. 81 307 66 26 lub 537 600 344
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw