Diamentowa rocznica - 60 lat TRH

Diamentowa rocznica - 60 lat Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego

Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie im. ks. St. Staszica jest spadkobiercą idei staszicowskiej, któremu przyświeca dewiza „ocalić od zapomnienia”. Tegoroczny jubileusz, upamiętniający 60 lat działalności Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego jest wspaniałą okazją, aby wspomnieć zasłużone i działające na rzecz Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego osoby, które w nienaganny sposób sprawowały i reprezentowały funkcję przewodniczących zarządu Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego. Dzięki zaangażowaniu takich osób jak: Kazimierz Kulikowski, Wincenty Piątak, Helena Bojarczuk, Stanisław Jurczuk oraz od 1996 r. do 2020 r. pełniący funkcję prezesa Jerzy Krzyżewski (Honorowy Obywatel Miasta Hrubieszowa, miłośnik ziemi hrubieszowskiej, regionalista i inicjator wielu publikacji związanych z Ziemią Hrubieszowską), zrealizowano zamierzone cele i działania, jakie podejmowane były przez sześć dziesięcioleci na rzecz krzewienia kultury, historii i tradycji ziemi hrubieszowskiej. Obecnie funkcję prezesa pełni Emilia Feliksiak.

Przyświecająca Towarzystwu Regionalnemu Hrubieszowskiemu dewiza „ocalić od zapomnienia” oraz jego wieloletnia działalność jest dla nas wszystkich powodem do dumy i wzorem do naśladowania. Celem uczczenia tegorocznego jubileuszu, na poniższej grafice prezentujemy archiwalne zdjęcie członków zarządu Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego.