Bus dla ŚDS w Hrubieszowie

10.02.2021

Mając na uwadze dobro uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie, Burmistrz Miasta Hrubieszowa wyszła z inicjatywą zakupu samochodu przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Lublinie. 20 lutego 2020 roku Gmina Miejska Hrubieszów złożyła za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie wniosek do PFRON-u na zakup mikrobusa dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie, w ramach Programu wyrównywania różnic międzyregionami III” w obszarze D. Koszt całkowity Projektu wynosił 129 644,00

Projekt uzyskał dofinansowanie na całą wnioskowaną kwotę 90 000,00 zł, natomiast Gmina Miejska Hrubieszów zapewniła wkład własny w wysokości 39 644,00 zł. Zakup zrealizowano w grudniu 2020 roku. 9-osobowy samochód marki Renault Trafic w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych trafił już do Hrubieszowa. Zakupiony bus w znacznym stopniu usprawnia funkcjonowanie placówki i służy zwiększeniu dostępu osób niepełnosprawnych do zajęć terapeutycznych świadczonych w ŚDŚ, podnosząc standard świadczonych usług. Uroczyste przekazanie samochodu miało miejsce 5 lutego 2021 r.