Budki lęgowe dla jerzyków zwyczajnych

03.09.2020

Zakładowa Organizacja NSZZ „Solidarność” działająca przy ZK w Hrubieszowie wraz z dyrektorem mjr Sławomirem Stańczukiem przekazała na ręce Pani Marty Majewskiej Burmistrz Miasta Hrubieszowa, 10 budek lęgowych dla jerzyków zwyczajnych.
Akcja, którą zapoczątkowały Związki „Solidarność” ma na celu wprowadzanie ekologicznych działań, które mają pozytywny wpływ na bioróżnorodność owadów i zwierząt. Stanowi to alternatywę dla chemicznych środków m.in. w walce z komarami oraz rozpowszechnienie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i klimatu.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie akcji przez Zakład Karny w Hrubieszowie, oraz za pomoc w propagowaniu ekologicznych rozwiązań na terenie naszego Miasta.