30 lat Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej

06.12.2017

24 i 25 listopada 2017 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się jubileusz 30 – lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.

Z okazji jubileuszu odbyły się dwa koncerty - familijny i galowy. Na deskach sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprezentowało się ponad 200 tancerzy.

Zespół Pieśni  i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej powstał trzy dekady temu z inicjatywy Grażyny Temporowicz - choreografa i kierownika artystycznego zespołu.

Po trzech dekadach istnienia, w Zespole funkcjonuje sześć grup tanecznych, licząc 120 osób, a wychowało się w nim w sumie ponad 1700 tancerzy. Zespołowi towarzyszy kapela ludowa, z udziałem której powstała płyta "Zagroj mi muzycko". Dzięki upowszechnieniu pieśni "Hrubieszowska Ty Ziemico", stała się ona swoistym hymnem regionalnym i wizytówką Zespołu.

Koncert jubileuszowy zostanie powtórzony 28.12.2017r jako koncert świąteczny.

fot: Daniel Grad - Rudawski (HDK)