Polish English French German Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

„Nasi wielcy bohaterowie”

06.04.2020

W naszym mieście nie brakuje ludzi o wielkich sercach, którzy z ogromnym zaangażowaniem coraz liczniej włączają się w pomoc tym, którzy stoją na straży naszego zdrowia i życia – pracownikom ochrony zdrowia.

Należą do nich mieszkańcy Osiedla Zielone. Pani Renata Kleczkowska – Pałka wraz z mężem Piotrem Pałka, zakupili środki ochrony indywidualnej, wśród nich ok 400 szt. fartuchów oraz ok. 200 szt. czepków i butów jednorazowych. W imieniu mieszkańców Osiedla Zielone środki te zostały przekazane dzisiaj przez Panią Renatę i Przewodniczącą Osiedla Panią Henrykę Letnianczyn na ręce wicedyrektora ds. lecznictwa Pani Celiny Mirockiej – Dąbrowskiej.

Mieszkańcy Osiedla, a wśród nich Pani Henryka Letnianczyn i Agnieszka Kaczoruk, włączyli się ponadto w akcję szycia maseczek jednorazowych oraz bawełnianych. Materiał na maseczki jednorazowe pochodzi od darczyńców skupionych w grupie Pomagamy - Hrubieszów i okolice https://www.facebook.com/groups/2605526253003315, natomiast materiał na maseczki bawełniane został zakupiony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Hrubieszowie.

Do akcji szycia maseczek przyłączył się również Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Hrubieszowie.