Światełko Pokoju dotarło do Urzędu Miasta

22.12.2020

W dniu 22 grudnia br. komendant Hrubieszowskiego Hufca ZHP pwd Anna Kozar oraz instruktor Hufca ZHP phm Monika Wołos złożyły wizytę w Urzędzie Miasta,aby przekazać na ręce Pawła Wojciechowskiego – Zastępcy Burmistrza, Betlejemskie Światło Pokoju. To już 10 edycja tej akcji w Hrubieszowie. Co roku Betlejemskiemu Światłu Pokoju przyświeca inne hasło. W tym roku brzmi ono: Światło Służby. Ma zachęcać do współdziałania i bezinteresownej pomocy. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Idea całej akcji jest prosta - każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie transportowane jest ono do Wiednia, gdzie przekazywane jest dalej mieszkańcom miast i przedstawicielom organizacji skautowych z innych krajów europejskich.