Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Podstawową jednostką organizacyjną powołaną do wykonywania zadań Gminy Miejskiej Hrubieszów w zakresie kultury fizycznej i sportu jest Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji działający od 2002 roku jako jednostka budżetowa. Działania HOSiR to propagowanie i realizacja wszelkich usług w przedmiocie sportu i kultury fizycznej przy współdziałaniu z organizacjami i stowarzyszeniami prowadzącymi ten rodzaj działalności. Ważnym zadaniem jest również administrowanie, zarządzanie i udostępnianie terenów sportowo-rekreacyjnych o powierzchni 14,72 ha wraz z obiektami i urządzeniami sportowymi.

Najściślejszy związek HOSiR utrzymuje z Miejskim Klubem Sportowym „UNIA”. Współpraca ta polega na udostępnianiu bazy sportowej dla czterech sekcji MKS Unia Hrubieszów oraz organizacji imprez w zakresie sportu kwalifikowanego o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Realizując swoje zadania HOSiR organizuje imprezy sportowe i rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Baza sportowa udostępniana jest przez HOSiR z uwzględnieniem nie tylko potrzeby klubu "UNIA", ale także miejscowych szkół, związków sportowych oraz innych organizacji kultury fizycznej.

Na trenie HOSiR znajdują się obiekty sportowo - rekreacyjne:

• hala widowiskowo-sportowa
  • siłownia,
  • siłownia zewnętrzna Street Workout,
  • arena lekkoatletyczna,
  • boisko do piłki nożnej,
  • boiska treningowe trawiaste,
  • boisko do piłki plażowej,
  • boiska asfaltowe,
  • ogródek zabaw dla dzieci,
  • park linowy

HOSiR prowadzimy działalność w zakresie: