Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Święta / uroczystości

3 maja 2024 r., na placu przy kościele pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie, odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą. Po Mszy na placu przy Pomniku Legionisty po odśpiewaniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi państwowej na maszt, głos zabrała Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa przypominając historię uchwalenia konstytucji.

Po wystąpieniu Burmistrza przedstawiciel 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego odczytał specjalnie przygotowany apel pamięci, a żołnierze kompanii honorowej oddali strzały w salwie honorowej.

Na zakończenie przed Pomnikiem Legionisty delegacje władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, szkół oraz organizacji społecznych złożyły wieńce i kwiaty.

W uroczystościach udział wziął Poseł na Sejm RP Sławomir Ćwik, natomiast miasto Hrubieszów reprezentowali: Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Paweł Wojciechowski Zastępca Burmistrza, Radni Rady Miejskiej: Andrzej Guz, Wiesław Bańka i Leszek Kryszczuk oraz Komendant Straży Miejskiej Janusz Krotkiewicz.