Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Urzędowe

W dniu 3 grudnia br. zorganizowano posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Zastępca Burmistrza Miasta Paweł Wojciechowski. Tematem przewodnim spotkania było omówienie poziomu przygotowania jednostek organizacyjnych miasta do funkcjonowania w warunkach zimowych oraz funkcjonowanie w warunkach epidemii.
W spotkaniu prowadzonym przez Z-cę Burmistrza wzięli udział kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Hrubieszów oraz Naczelnicy Wydziałów Urzędu Miasta. Spotkanie miało charakter telekonferencji.
Przygotowanie do sezonu zimowego jest szczególnie istotne w tym roku, gdy zmagamy się z epidemię wywołaną chorobą SARS-CoV-2. Podczas spotkania omówiono działalność jednostek w aktualnej sytuacji epidemicznej, stan przygotowań do okresu zimowego, uzgodniono procedury postępowania z osobami bezdomnymi, zagrożonymi zamarznięciem oraz potrzebującymi pomocy z powodu wieku, samotności i problemów z poruszaniem się.
Wskazano również miejsca na terenie miasta, które w okresie utrzymywania się mrozów wymagają wzmożonej kontroli.
Po zapoznaniu się z całością informacji Z-ca Burmistrza Paweł Wojciechowski stwierdził, że miasto jest dobrze przygotowane do rozwiązywania sytuacji kryzysowych, zaś wszystkie jednostki i służby na terenie miasta działają na miarę swoich możliwości.