"Taaakie Jaja na Kresach" – ogólnopolski przegląd kabaretów autorskich

18.02.2019

16 lutego w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się festiwal kabaretowy "Takie Jaja na Kresach – Ogólnopolski przegląd kabaretów autorskich”.

Wydarzenie odbyło się w Hrubieszowie po raz pierwszy. W przeglądzie wystąpiło siedem kabaretów z całej Polski: Kabaret FiFa – RaFa z Bełżyc, Kabaret z Konopi – Kielce, Grupa OnOnOn z Warszawy, Kabaret Trzecia Strona Medalu z Krakowa, Kabaret Trzeci Wymiar z Rybnika, Arkadiusz Pan Pawłowski i Kabaret PKS z Lublina.

Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać:

- I miejsce i nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa w wysokości 3 000 zł Kabaretowi z Konopi

- II miejsce i nagrodę Starosty Powiatu Hrubieszowskiego w wysokości 2 000 zł Kabaretowi Trzecia Strona Medalu z Krakowa

- III miejsce i nagrodę Wójta Gminy Hrubieszów w wysokości 1 000 zł Arkadiuszowi Pawłowskiemu z Gdańska.

Komisja jurorska obradowała w składzie: Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Maryla Symczuk - Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, Aneta Dąbrowska - Przewodnicząca Rady Gminy Hrubieszów, Emilia Feliksiak - Dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury, Marian Szewera - muzyk, kompozytor, autor tekstów, Tomasz Brudnowski - muzyk, kompozytor - Teatr Piosenki Młyn, Sławomir Stasiuk - autor tekstów, kabareciarz, reprezentant Stowarzyszenia Kultura Na Kresach.

Festiwal zorganizowali: Kabaret Szara Eminencja i Stowarzyszenie Kultura na Kresach.

Dziękujemy wszystkim artystom za występy na najwyższym kabaretowym poziomie, a hrubieszowskiej publiczności za świetną atmosferę.

Do zobaczenia za rok !