Biuletyn Informacji Publicznej

Polish English French German Russian Spanish

Miasto Hrubieszów

Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem

,,Dużo czytam...Jestem patriotą”. To tytuł akcji czytelniczej promującej czytelnictwo wśród dzieci zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną. To już trzecia taka inicjatywa, wcześniejsze odbyły się w 2016r. pod nazwą ,,Czytam sobie w bibliotece” oraz w 2017r. ,,Na szczęście…jest książka”. Celem konkursu było rozbudzenie pasji czytelniczych wśród najmłodszych, doskonalenie umiejętności czytania, koncentracji, skupienia uwagi a także zapoznanie odbiorców z polską literaturą dla dzieci. W tym roku dzieci czytały wyłącznie literaturę polską, był to też sposób na promowanie rodzimych twórców i uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tym roku w akcji wzięło udział 85 osób w bibliotece głównej i  trzech filiach, 44 osoby ukończyły konkurs. Nagrodą dla wszystkich uczestników było spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem, artystą grafikiem, dyrektorem kreatywnym i artystycznym w agencji reklamowej, współautorem książek dla dzieci i dorosłych. Książka autora napisana wspólnie z Katarzyną Terechowicz ,,Pamiętnik grzecznego psa” zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, umieszczono ją także na Złotej Liście Fundacji ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom. Wszystkie dzieci, które ukończyły akcją otrzymały w nagrodę książki naszego gościa.

Pisarz opowiadał o zwierzętach, zwracając w szczególny sposób uwagę na ich emocje i uczucia oraz o tym, jak należy je traktować. Dzieci zadawały pytania, wysłuchały także opowiadania o Winterze, bohaterze cyklu przygód o ,,grzecznym psie”. Miały również możliwość zakupienia książek, zdobycia autografu oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy za udział wszystkim dzieciom i zapraszamy do biblioteki!

 

Pokaż okno Facebooka przy fokusie