Puchar Orensteina 2018 - Charytatywny turniej pokerowy

2 Czerwiec/ Hrubieszów, Polska

Pierwszy Puchar Orensteina był rozgrywany w czerwcu 2017 roku.

Idea turnieju powstała w czasie pobytu Estońskiego pokerzysty Janara Kokka w Hrubieszowie, który przegrał zakład z innym pokerzystą i  „za karę” musiał mieszkać miesiąc w Hrubieszowie nie mając prawa opuścić miasta nawet na chwilę.

Więcej o wydarzeniu:

Pobyt Janara w Hrubieszowie zyskał szerokie zainteresowanie mediów, w tym z krajowych gazet i kanałów telewizyjnych: TVP, TVN, NewsWeek i wielu innych.

Jako że w Hrubieszowie urodził się Henry Orenstein - wynalazca techniki pozwalającej emitować w telewizyjnych transmisjach niewidoczne dla zawodników karty, Janar postanowił uhonorować  to wydarzenie organizując turniej pokerowy na cześć Orensteina.

Tak narodził się Puchar Orensteina.

Cele charytatywne

Turniej jest 100-procentowo wydarzeniem charytatywnym - wszystkie dochody przekazywane są na rzecz Fundacji "Zmieniamy Życie" prowadzonej przez Pawła Dziubińskiego i wspieranej przez polską gwiazdę Michała Wiśniewskiego. Więcej: https://www.facebook.com/fundacjazmieniamyzycie/

Wsparcie mediów

Ponieważ obecność Janara w Hrubieszowie i organizowanie pierwszego w historii charytatywnego turnieju pokera w Polsce Wschodniej (i największego turnieju jaki kiedykolwiek odbywał się w Hrubieszowie) zyskał on znaczące zainteresowanie mediów, stąd też spodziewamy się dużego zainteresowania mediów tegoroczną imprezą.

Harmonogram i Format Turnieju - Czas, data i miejsce

Turniej odbędzie się w sobotę, 2 czerwca 2018. Turniej rozpocznie się o 15:00, oczekujemy, że turniej dobiegnie końca około 2:00. Turniej odbędzie się w Hotelu Jagiełło w Hrubieszowie, w którym odbył się turniej w zeszłym roku. Poza turniejem pokerowym będą dostępne gry poboczne play-money dla partnerów graczy i graczy, którzy już zakończyli turniej. Będą też gry w bilard, warcaby itd. Spodziewamy się w sumie około 100 uczestników i 50 partnerów / obserwatorów, a także dziennikarzy.

Format turnieju

Koszt wstępu na główne wydarzenie wynosi 50 PLN oraz ma nieograniczoną ilość ponownego wstępu. Późna rejestracja będzie dozwolona w czasie pierwszych 6 poziomów (3 godziny) rozgrywki. Opcjonalny podwójny dodatek będzie dostępny po 6 poziomie. Biorąc pod uwagę efekty ostatniego turnieju, spodziewamy się, iż średnia liczba ponownego wstępu/dodatków będzie oscylować w granicy 3-4 na gracza, z powodu niskiej ceny wpisowej i charytatywnej formy wydarzenia.

Rejestracja na turniej odbywa się na stronie Facebook www.bit.ly/HruPoker